Jak zadbać o automatykę bram w sezonie zimowym?

Porady techniczne

Jak zadbać o automatykę bram w sezonie zimowym?

Jak zadbać o automatykę bram skrzydłowych w sezonie zimowym?

Aby cieszyć się bezawaryjną pracą bram na pilota, warto przed nastaniem zimy poświęcić trochę czasu napędowi bramy garażowej i posesyjnej, a gdy już spadnie śnieg, należy pamiętać o odpowiedzialnym użytkowaniu siłowników.


Odpowiednie przygotowanie

Jak zadbać o automatykę bram przesuwnych w sezonie zimowym?

Śnieg, lód, mroźne deszcze i ujemne temperatury – takiej pogody możemy spodziewać się podczas zimy. Już dzisiaj warto pomyśleć o przygotowaniu się na nią i zabezpieczyć naszą posesję. Powinniśmy pomyśleć nie tylko o odpowiedniej ochronie domu, ale także o bramie z napędem, która w zimie może sprawić kłopot. Jeśli bowiem nie zadbamy o siłownik przed zimą i w trakcie niej, to możemy doprowadzić do jego uszkodzenia. Dlatego jeszcze przed pierwszym śniegiem radzimy zlecić dokonanie przeglądu automatyki zamontowanej w bramie garażowej i posesyjnej. Serwis sprawdzi urządzenia i podda je sezonowej konserwacji.

Spokojnie, to tylko awaria

Podczas zimy przede wszystkim trzeba usuwać zalegający śnieg

W trakcie zimy największym problemem w funkcjonowaniu automatycznej bramy okazuje się zalegający śnieg. W takich sytuacjach Klient uznaje, że posiada napęd złej jakości. Jednak najczęstszą przyczyną awarii jest zaniedbanie ze strony właściciela siłownika. Istnieje bowiem kilka żelaznych zasad, których trzeba przestrzegać przy korzystaniu z napędu podczas zimowych warunków atmosferycznych.

Automatyczne odśnieżanie?

W zimie należy czyścić tor ruchu bramy i wnętrze szyny

Klienci bagatelizują obowiązki użytkownika napędu, polegające na czyszczeniu toru ruchu bramy z pokładów śniegu. Niektórzy wręcz traktują bramę skrzydłową jako narzędzie do odśnieżania. Takie praktyki mogą szybko doprowadzić do awarii siłownika i bramy. Dlatego należy za pomocą łopaty usunąć pokrywę śniegową i lodową, która tworzy się wokół napędu – zarówno przy bramach skrzydłowych, jak i przesuwnych. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na odśnieżenie prowadnic w tradycyjnej bramie przesuwnej lub wnętrza szyny w bramach samonośnych. Zaniedbanie tych czynności może sprawić, że bramy będą źle funkcjonowały – nie domkną się lub będą pracować wolno. Warto również zadbać o stan fotokomórek. Zasypane śniegiem lub oblodzone spowodują zablokowanie bramy, ponieważ promień podczerwieni uzna śnieg bądź lód jako przeszkodę na drodze jej ruchu. Wystarczy je przeczyścić.

My się śniegu nie boimy

Przed zimą warto dokonać przeglądu napędu

Zastosowanie się do powyższych zasad z pewnością sprawi, że automatyka bramy posłuży nam przez długie lata i mroźne zimy. Bez obaw – nowoczesne napędy są zaprojektowane do pracy nawet przy bardzo niskich temperaturach. Jeśli jednak Państwa siłownik ulegnie uszkodzeniu, można śmiało powierzyć go opiece naszego doświadczonego serwisu.


A może macie Państwo inne pytania dotyczące napędów do bram? Prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowego lub zapraszamy do firmy. Nasi doświadczeni pracownicy są do Państwa dyspozycji.


Zgodnie z wymogami rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych (Podstawa prawna – art. 6, art. 12 i 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r.).
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych – firmę Arkadia s.c. Centrum Ogrodzeń R.Łukaszewski, A.Zajda, G.Łukaszewski z siedzibą w Szczecinie, przy ul.Świerczewskiej 5 – w celu przygotowania oferty na oferowane usługi i produkty oraz ich zamówienia. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcą danych jest administrator, który może przekazać dane podmiotom przetwarzającym dane w jego imieniu lub innym administratorom danych przetwarzającym dane we własnym imieniu, których udział jest konieczny do realizacji odpowiedniego procesu.
Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane tak długo, jak jest to niezbędne, by zrealizować cel, dla którego je pozyskano z zakresie wykonywania działalności gospodarczej przez administratora, w szczególności w celu zawierania umów i prowadzenia rachunkowości lub do ewentualnego odwołania zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących administratorowi danych i w stosunku do niego.
Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Pełny tekst obowiązku informacyjnego w zakresie ochrony danych osobowych znajduje się:
tutaj.