Drut kolczasty

Drut kolczasty

Drut kolczasty

Ogrodzenie z drutem kolczastym

Uzupełnienie szczególnej ochrony i obszarów o ograniczonej dostępności. Dla szczególnego zabezpieczenia obiektów polecamy druty kolczaste, druty ostrzowe (żyletkowe) lub zasieki ostrzowe. Są one montowane bezpośrednio na słupach lub umieszczone na wysięgnikach w ogrodzeniu o wysokości co najmniej 185cm. Drut kolczasty stanowi ogrodzenie uzupełniające tradycyjne formy ogrodzeniowe i ma działanie zniechęcające: wskazuje, że na dany obszar mogą wchodzić tylko osoby upoważnione. Dzięki temu zapewnia bezpieczeństwo na terenie obiektu przemysłowego.

Systemy ogrodzeń z kategorii „zniechęcanie” powinny uniemożliwić przekroczenie wyznaczonej granicy przez przypadkowych przechodniów. Ogrodzenia tworzą fizyczną barierę, która wyraźnie wskazuje, że na określony obszar mogą wchodzić tylko upoważnione osoby. Słupy wyposażone w pojedyncze lub podwójne zagięte ramiona sprawiają, że wspinanie się na ogrodzenie jest niemal niemożliwe. W zależności od potrzeb ramiona wypełnia się drutem kolczastym lub drutem kolczastym z ostrzami (ostrzowym).


Drut kolczasty

ogrodzenie z drutem kolczastym

Drut kolczasty Motto firmy Betafence składa się z dwóch głównych drutów ze stali wysokowęglowej, naprzemiennie skręconych pomiędzy czterema kolcami rozmieszczonymi co 10 cm. Drut wykonany w technologi Zincalu.

  Charakterystyka:

 • Drut główny ma średnicę 1,70mm,
 • Druty kolców mają średnicę 1,50mm,
 • Wytrzymałość na rozciąganie drutów głównych wynosi min. 1150 N/mm2,
 • Wytrzymałość na rozciąganie drutu kolców wynosi 700-900 N/mm2,
 • Siła zrywająca drutu kolców wynosi 4230 N.
 • Pakowane w zwojach po 50mb, 100mb i 250mb.

Zapytaj o produkt


Drut ostrzowy (żyletkowy)

ogrodzenie z drutem ostrzowym

Drut ostrzowy, będący nowoczesną wersją drutu kolczastego, umożliwia budowę trwałych i bardzo trudnych do sforsowania ogrodzeń i innego typu przeszkód mechanicznych. Możliwe jest też wzmocnienie i poprawienie istniejących ogrodzeń. Zwoje produkowane są z drutu stalowego wyposażonego w ostrza. Jego użycie praktycznie uniemożliwia pokonanie każdego ogrodzenia.

  Charakterystyka:

 • Drut nośny (drut stalowy 2,5mm o podwyższonej wytrzymałości i sprężystości),
 • Wokół drutu zaciśnięta stalowa taśma z wyciętymi ostrzami (0,5mm),
 • Długość zwoju: 200m.

Zapytaj o produkt


Zasieki ostrzowe Concertina

drut kolczasty - zasieki ostrzowe Concertina

Zasieki Concertina wykonane są z drutu ostrzowego zwiniętego w spiralne kręgi, które następnie są ze sobą spinane specjalnymi, mocnymi złączkami stalowymi. Po rozciągnięciu tworzy się przestrzenny walec, stabilny i sztywny. Zastosowanie zasieku Concertina na zwieńczeniu ogrodzenia dowolnego typu radykalnie utrudnia jego sforsowanie. Rozwiązanie to jest o wiele bardziej skuteczne niż zastosowanie zwykłego drutu kolczastego lub ostrzowego lub tzw. zasieków spiralnych. Zasieki Concertina tworzą sztywną i stabilną zaporę, a do ich rozsunięcia trzeba wykonać cięcie w co najmniej trzech miejscach. Zasieki produkowane są z drutu ostrzowego z profilu Ultra ze względu na jego większą sztywność i stabilność, a także ze względu na duże i solidne ostrza.

  Charakterystyka:

 • Drut nośny (drut stalowy 2,5mm o podwyższonej wytrzymałości i sprężystości),
 • Wokół drutu zaciśnięta stalowa taśma z wyciętymi ostrzami (0,5mm),
 • Dodatkowy kołnierz usztywniający drut nośny,
 • Średnica zasieku: 450mm, 730mm i 980mm
 • Ilość kręgów w zasieku: 55 +- 1,
 • Długość po rozciągnięciu: 8-12m.

Zapytaj o produkt


Nasze realizacje:


Zapytaj nas o ogrodzenie z drutem kolczastym lub ostrzowym za pomocą poniższego formularza kontaktowego.


Zgodnie z wymogami rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych (Podstawa prawna – art. 6, art. 12 i 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r.).
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych – firmę Arkadia s.c. Centrum Ogrodzeń R.Łukaszewski, A.Zajda, G.Łukaszewski z siedzibą w Szczecinie, przy ul.Świerczewskiej 5 – w celu przygotowania oferty na oferowane usługi i produkty oraz ich zamówienia. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcą danych jest administrator, który może przekazać dane podmiotom przetwarzającym dane w jego imieniu lub innym administratorom danych przetwarzającym dane we własnym imieniu, których udział jest konieczny do realizacji odpowiedniego procesu.
Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane tak długo, jak jest to niezbędne, by zrealizować cel, dla którego je pozyskano z zakresie wykonywania działalności gospodarczej przez administratora, w szczególności w celu zawierania umów i prowadzenia rachunkowości lub do ewentualnego odwołania zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących administratorowi danych i w stosunku do niego.
Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Pełny tekst obowiązku informacyjnego w zakresie ochrony danych osobowych znajduje się:
tutaj.